Як МТС бореться із шахраями

Якщо ви стали жертвою
шахраїв:

Напишіть нам
911@mts.com.ua

або зв'яжіться по
контактному номеру
111

У МТС ефективно діє служба безпеки. Співробітники відділу безпеки ретельно перевіряють інформацію, пов'язану з незаконною діяльністю з використанням мережі компанії, що надходить від абонентів, співробітників компанії або правоохоронних органів, і вживають заходів відповідно до закону України « Про телекомунікації».

Важливою складовою боротьби із шахраями є перевірки дотримання режиму конфіденційності та аудити інформаційних систем у компанії. Вони допомагають виявити недобросовісних партнерів при першій же спробі шахрайства, а також перешкоджають розголошенню персональних даних абонентів.

Для боротьби із шахраями «МТС Україна» використовує також кращі технічні інструменти захисту. У компанії впроваджено електронну систему Fraud Management System, яка в автоматизованому режимі виявляє спам-розсилання, клоновані сім-картки та інші елементи шахрайства, спрямовані як проти абонентів, так і проти оператора зв'язку.

Служба безпеки МТС активно співпрацює із правоохоронними органами у сфері запобігання шахрайства:

Лютий 2011 р. – у результаті спільної роботи оператора та правоохоронних органів затримано організовану злочинну групу, яка поширювала через Інтернет оголошення про виплату коштів в обмін на надання копій свого паспорта та ідентифікаційного коду. Також шахраї обіцяли винагороду за підписання договору із МТС за умови, що підключені SIM-картки буде передано злочинцям.
Зловмисники переконували потерпілих, що послуги зв'язку оплачувати не прийдеться. Однак через деякий період часу абонентам почали приходити рахунку за спожиті послуги мобільного зв'язку на сотні тисяч гривень. Шахраї, заволодівши SIM-картками громадян, виїжджали за територію України й організовували фіктивні дзвінки в роумінгу на «платні номери», що належать закордонним контент-провайдерам з високою вартістю дзвінка. Під час спроби одного з таких виїздів співробітники міліції затримали злочинців і вилучили близько 80 SIM-карток абонентів, мобільні телефони та інші технічні засоби.

Жовтень 2012 г – МТС взяла активну участь у розкритті діяльності групи мобільних шахраїв, на рахунку яких – близько півсотні крадіжок грошей з банківських карток. Експерти з безпеки «МТС Україна» допомогли співробітникам УБОЗ у Сумській області розкрити злочинну схему, жертвами якої стали близько півсотні людей, які користуються послугами різних українських операторів. Зараз зловмисників затримано, вони перебувають під слідством.
В основі шахрайської схеми лежить послуга, яку надають деякі банки, що дозволяє знімати гроші з рахунку без наявності банківської картки. Для авторизації використовується тільки разовий код, що надсилається на номер мобільного телефону.
В Інтернеті, газетах або іншому загальнодоступному джерелі злочинці знаходили оголошення людей, які щось продавали. Продавцю пропонували угоду з оплатою товару шляхом переказу грошей на його банківську картку та у такий спосіб дізнавались її номер.
Шахраї також переказували на мобільний номер потенційної жертви незначну грошову суму, робили на нього декілька дзвінків з різних номерів телефонів, шляхом обману дізнавалися іншу інформацію про номер. Отримані дані використовувалися для отримання дублікату нібито загубленої SIM-картки жертви. На цей номер злочинці отримували код авторизації, щоб зняти гроші через банкомат.